Як обрати між кар’єрою та власним стартапом?

Лют, 17 — Стартап
9 Січ, 3

Як бути? Є гарна робота в перспективній галузі. Є родинна справа, непоганий бізнес, який може приности достойний дохід якщо приділяти йому 100% свого часу. Є ідея яку мрію потестити (ідея для стартапу), та якщо підтвердиться попит, робити на цьому власну справу. На все не можна приділити 100% часу і ніщо не буде повноцінним успіхом при половинчатих зусиллях для розитку напрямку. Що обрати, що відкинути, або як краще розподілити час?

  • Лайкнуто
  • Igor Stefurak
Реплай

На этот  вопрос никто кроме вас ответить не сможет.

Січ, 3

Досвід людей, що робили схожий вибір у минулому так як це для них обернулося, може допомогти прийняти рішення для себе. Хоч я і усвідомлюю, що для кожної людини її досвід є унікальним і не модна його накладати на власний.

Січ, 10

Поддерживаю! Советы не работают.
Сам факт, что вы задали публично этот вопрос, говорит что вы уже решили заняться своим делом. Что то просто держит. Или не хватает “волшебного пендалая” или понимания, уверенности. Но желание есть и очень сильно.

Січ, 10

Опытом можем поделиться. Ушел с ЗП 4000$/мес. Начал свое дело, гарантии что получиться, не было ни какой. Но было сильное желание и уверенность что получиться. Была “подушка безопасности”, но она не пригодилась. 
У меня все получилось, 2 года занимаюсь своим любимым делом. Очень рад принятому решение. Для меня счастье заниматься этим делом, в разы, чем работать  “в перспективній галузі”.

Мой опыт и опыт окружающих предпринимателей показал, что ну никак не получится совмещать две работы. Без 100% фокуса это будет “вилами по воде”.

Інші реплаї
  • Лайкнуто
Реплай
Геть

По факту це є проблема великих ризиків та змінних витрат при переході зі звичайного кар’єрного шляху в підприємницьку діяльність. ІМХО, найбільш раціональний та об’єктивний спосіб – це зрозуміти що хотілось би бачити через N років та підкрипити це оцінками зробленими за допомогою інструментів фін. аналізу і ризик менеджменту. 

Якщо просто хочеться оцінити сторонній досвід, то на медіумє дуже багато статей на цю тему: 
https://medium.com/search?q=job%20vs%20career
https://medium.com/search?q=job%20vs%20entrepreneurship
А з точки зору фейлів є навіть ось такий крутий сайт – http://autopsy.io/ 

P.S. Ми з партнерами хочемо на порядок зменшити ці ризики та нівелювати цю ділему для крутих IT інженерів та спеціалістів, тому будуємо компанію O(one)

  • Лайкнуто
Реплай
Геть

Все кидати і починати нову справу, в якій навіть не зрозуміло чи є попит – вкрай ризиковано. Припускаю, що з таким успіхом можна і в лотерею грати.
Саме розумне, з моєї точки зору диванного експерта, це подумати як можна перевірити попит без значних вкладань грошей та часу. Якщо при мінімальному зусиллі видно хоч якусь віддачу, то є сенс приділяти більше ресурсів.
Якщо з’ясується, що є сенс зайнятись іншою справою – шукати найманого працівника, який буде вести справи в існуючому сімейному бізнесі. Навіть якщо його зарплата буде з’їдати весь прибуток, Ви будете мати працюючий бізнес, в який завжди можна повернутись. Однозначно слід очікувати падіння прибутковості, після такої передачі справ, але це плата за можливість звільнити свій час.

  • Лайкнуто
Реплай
Геть

Я працюю в компанії, а у вільний час (вечори, вихідні) проводжу власні експерименти. Для мене це оптимальний шлях, бо робота дає доступ до потрібних людей і знань, а експерименти дають практичні навички.

  • Лайкнуто
Реплай
Геть

В последние пару лет перешел в режим подобный Igor Stefaruk. При должной мотивации и самоконтроле хватает времени и сил.

  • Лайкнуто
Реплай
Геть

Если возникает такой вопрос – то не стоит. В стартапах решает мотивация, а сама суть предпринимательства в неопределнности, если Вы к ней не готовы, то зачем?

  • Лайкнуто
Реплай
Геть